Dzieci

Martwisz się o swoje dziecko?
Podejrzewasz, że jego zachowania
i emocje wykraczają
poza „normę

Martwisz się o swoje dziecko? Podejrzewasz, że jego zachowania i emocje wykraczają poza „normę” ? Wyczerpałeś już wszelkie możliwe środki i szukasz pomocy? Jesteś w dobrym miejscu. W InRelatio zadbamy o Twoje dziecko, pomożemy lepiej zrozumieć Ci jego emocje i reakcje. Wesprzemy Was na etapie zmian. Razem odnajdziemy źródło problemu, świeże spojrzenie na proces rozwoju Twojego dziecka, by móc go w nim wspierać, by ono czuło się bezpiecznie.

Konsultacje

Konsultacje u psychoterapeuty dziecięcego – jak przebiegają?

Konsultacje składają się łącznie z trzech spotkań z psychoterapeutą. Każde z nich trwa 50 minut. Pierwsza wizyta w naszym ośrodku to rozmowa rodziców z psychoterapeutą. Na tym etapie ważna jest swobodna i komfortowa wymiana informacji, dlatego nastolatek zapraszany jest do udziału dopiero na kolejnych etapach spotkań.

Konsultacja z terapeutą pomaga przede wszystkim nazwać i zrozumieć źródło problemu. Proces w niektórych przypadkach sprowadza się również do obserwacji określonych zachowań dziecka w domowej przestrzeni. Po trzech spotkaniach przygotowywany jest plan działania, który skupia się na rozwiązaniu trudności. Wszystkie wytyczne są omawiane wspólnie z rodzicami, by zwiększyć poczucie świadomości procesu terapeutycznego nastolatka.

Zalecenia

W zależności od potrzeb po konsultacjach możemy zalecić:

  • diagnozę psychologiczną dzieci i młodzieży,
  • psychoterapię indywidualną dzieci i młodzieży,
  • psychoterapię dla rodziców,
  • konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży,
  • warsztaty dla rodziców,
  • psychoterapię rodzinną,
  • psychoedukację dla rodziców.

Psychoterapeuta dziecięcy

Dla kogo?

Psychoterapeuta pomoże w zaburzonych relacjach rodzinnych, kiedy reakcje, zachowania dziecka odbiegają od naturalnych, gdy rodzic ma poczucie, że wykraczają one poza “normę”.
Pracujemy nad rozwiązaniem różnorodnych problemów, m.in. takich jak: konflikty z rówieśnikami, trudności z komunikacją lub z nauką, agresywne zachowania, brak poczucia bliskści pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

Ważnym jest, aby jak najszybciej zareagować w sytuacji, która budzi niepokój. W Interelatio zajmiemy się kolejnymi krokami, aby wszystko wróciło do rodzinnej harmonii.

Skupiamy się nie tylko na problemach i trudnych emocjach dzieci, ale także reakcjach rodziców. Nie szukamy winnych, ale wspieramy rodziców w lepszym rozumieniu ich własnych zachowań, które niekiedy są odpowiedzią na naturalny i prawidłowy rozwój dziecka. W naszym ośrodku dbamy o całą rodzinę i relacje, które składają się na świat dziecka.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.