• 19-04-2020

Para z dzieckiem w wieku przedszkolnym

Para z dzieckiem w wieku przedszkolnym

Para z dzieckiem w wieku przedszkolnym 940 788 InRelatio
Ta faza życia rodziny jest spokojniejsza niż poprzednia, choć i tutaj pojawiają się wyzwania i trudności.
Jesteście rodzicami już co najmniej 3 lata. Przeszliście przez wiele radości i trudności związanych z pojawieniem się małej istoty. Wiecie już sporo o tym, jak wygląda opieka i wychowanie, z radością obserwujecie, jak wasze dziecko się rozwija. Jednocześnie wiecie wszystko o zmęczeniu, frustracji i z pewnością niejedna burza w waszym małżeństwie się przetoczyła.
Jako rodzice czujemy się znacznie pewniej niż w poprzedniej fazie a z drugiej strony, możemy wreszcie odetchnąć od rodzicielstwa, ponieważ część obowiązków przejmie przedszkole. Z mniejszymi bądź większymi wyrzutami sumienia zapisujemy dziecko do placówki w nadziei, że wreszcie będziemy mogli zająć się sobą i swoim związkiem.
A potem przedszkole zostaje zamknięte i musimy ogarniać jednocześnie dzieci, małżeństwo, pracę zawodową i prace domowe.
Ilość stresów i frustracji potencjalnie jest o wiele większa niż w okresie poprzednim. A miało być tak pięknie!
Nagle doceniasz pracę pań w przedszkolu. Jak, u licha, zdołały ogarniać grupę dwudziestu aktywnych dzieciaków?! 😓Ty ze swoim jednym nie dajesz rady. Jeśli masz więcej niż jedno, chylimy czoła.
Pamiętaj, że ten trudny czas to nie jest moment na uczestniczenie w konkursie na rodzica roku. Rób to, co musisz, i nie wymagaj od siebie ani dziecka (ani partnera) rzeczy niemożliwych. Jeśli pracujesz zawodowo, czasem trzeba będzie pozwolić dziecku oglądać tv albo grać na tablecie. Nic strasznego się nie stanie.
To, o co warto zadbać, to równowaga. Między aktywnością online a offline. Między pracą a odpoczynkiem. Dbaniem o dzieci i dbaniem o siebie. Pomiędzy zdrowym odżywianiem a robieniem słodkich wyjątków. Pomiędzy bezczynnością a aktywnością ruchową. Byciem razem a byciem oddzielnie.
Trzymamy kciuki!
————————————

A jeśli pojawiają się rzeczy, zachowania, trudności, które Cię niepokoją, lub po prostu musisz pogadać z kimś z zewnątrz (waszego domu) zapraszamy do

InRelatio Przestrzeń Rodziny

nasi psychoterapeuci działają ONLINE

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.