Psychoterapia indywidualna dzieci

Wejście na drogę pozytywnych zmian i wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju

InRelatio

Psychoterapia
indywidualna
dzieci

Psychoterapia indywidualna dla dzieci to cykl spotkań z terapeutą, których celem jest wejście na drogę pozytywnych zmian i wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju.

W przypadku małych dzieci sesje psychoterapii indywidualnej mają najczęściej formę swobodnej zabawy, rozmowy i obserwacji. Zależy nam na tym, by dziecko czuło się u nas komfortowo, bezpiecznie i mogło zachowywać się w pełni naturalnie. Dzięki temu uzyskujemy najlepszy obraz sytuacji. Stopniowo poznajemy jego „wewnętrzny świat”. Terapeuta podąża za potrzebami dziecka, wspiera jego rozwój i nie narzuca zmian odgórnie.
Czas i częstotliwość spotkań ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb. Zwykle spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają po 50 minut.

Wsparcie rodziców

W czasie psychoterapii indywidualnej dzieci bardzo ważne jest także zaangażowanie rodziców, których zapraszamy co jakiś czas na sesje. Niezależnie jednak od tego czy obecność rodziców jest wymagana na spotkaniach – ważne jest, aby rodzice mieli świadomość i wiedzę, w jaki sposób odpowiednio wspierać swoje dziecko. Dodatkowo, by rozumieli w tym wszystkim również swoje własne emocje i zachowania. Dzięki takiej kompleksowej współpracy dziecko uzyskuje najlepszą pomoc a przede wszystkim czuje się pewniej w procesie zmian.

Prowadzący:

Psychoterapeutka
Ewa Jaguszewska
zobacz
Ewa Jaguszewska
Psychoterapeuta
Krzysztof Błażejewski
zobacz
Krzysztof Błażejewski
Psychoterapeutka
Katarzyna Ostrowska
zobacz
Katarzyna Ostrowska
Psychoterapeutka
Katarzyna Kopeć
zobacz
Katarzyna Kopeć
Psychoterapeutka
Weronika Dzierżawa – Nalewajska
zobacz
Weronika Dzierżawa – Nalewajska
Psycholog, psychoterapeutka
Katarzyna Stanek
zobacz
Katarzyna Stanek

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.