Title Image

Psychoterapia indywidualna dzieci

Wejście na drogę pozytywnych zmian i wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju

Psychoterapia indywidualna dzieci

Psychoterapia indywidualna dla dzieci to cykl spotkań z terapeutą, których celem jest wejście na drogę pozytywnych zmian i wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju.

W przypadku małych dzieci sesje psychoterapii indywidualnej mają najczęściej formę swobodnej zabawy, rozmowy i obserwacji. Zależy nam na tym, by dziecko czuło się u nas komfortowo, bezpiecznie i mogło zachowywać się w pełni naturalnie. Dzięki temu uzyskujemy najlepszy obraz sytuacji. Stopniowo poznajemy jego „wewnętrzny świat”. Terapeuta podąża za potrzebami dziecka, wspiera jego rozwój i nie narzuca zmian odgórnie.

Czas i częstotliwość spotkań ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb. Zwykle spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają po 50 minut.

Wsparcie rodziców

W czasie psychoterapii indywidualnej dzieci bardzo ważne jest także zaangażowanie rodziców, których zapraszamy co jakiś czas na sesje. Niezależnie jednak od tego czy obecność rodziców jest wymagana na spotkaniach – ważne jest, aby rodzice mieli świadomość i wiedzę, w jaki sposób odpowiednio wspierać swoje dziecko. Dodatkowo, by rozumieli w tym wszystkim również swoje własne emocje i zachowania. Dzięki takiej kompleksowej współpracy dziecko uzyskuje najlepszą pomoc a przede wszystkim czuje się pewniej w procesie zmian.

Umów się na wizytę

Prowadzący:

Category

Dzieci, Młodzież